Křovinořezy

 • Profesionální Křovinořez Oleo-Mac 746T patří mezi špičkové motorové kosy, které jsou určeny pro náročné terény. Vyniká vysokým výkonem, ale i vysokým kroutícím momentem, který má perfektní...

  Technické parametry
  Výškově nastavitelná rukojeťano
  Nastřikování palivaano
  Poloautomatický sytične
  MotorOleo Mac / 2takt
  Výrobce: Oleo-mac
  půjčovné od
  210 Kč bez DPH
  Pronájembez DPHs DPH
  1 - 4 hodiny210 Kč254 Kč
  1 - 5 dní350 Kč424 Kč
  6 - 14 dní315 Kč381 Kč
  15 a více dní280 Kč339 Kč
  Záloha: 5 000 Kč

Křovinořezy jsou ideálním pomocníkem pro práci s neudržovanými, hustými a křovinatými porosty. Jedná se o všestranný motorový nástroj, s možností využití rotační sekačky. S těmito typy křovinořezů SOLO a OLEO MAC nádherně zvládnete upravit okraje trávníků, či jinak špatně přístupná místa, která by se neobešla bez ruční pomoci. K vyžínání dřevnatého porostu motorové kosy nejčastěji používají strunu, ocelový kotouč s ostřím, nebo řetěz. K pohonu slouží dvoutaktní spalovací motor, nebo elektromotor. Profesionální stroje si dokáží poradit s dřevinami, které mají průměr do 15 cm.

Motorové kosy mají dvoutaktní a čtyřtaktní motory. Výhodou čtyřtaktních motorů je jejich delší životnost, jsou méně hlučné. U těchto strojů není nutné míchání paliva s olejem. Výhodou je i bezpochyby bezproblémový chod motoru a samozřejmě minimální vibrace na rukojeti. Pro lepší transport je nosná tyč dělená. Skrze její dutinu prochází hnací bowden. Rotační hlava, která má jednu, nebo dvě struny je poháněna motorem. Najdeme zde i nastřikovače paliva, nebo vysoký výkon a vysoký kroutící moment. Konstrukce strojů je velmi pěkně a kvalitně řešena.

K tomu, aby zbytečně nedocházelo k vibracím, které se přenášejí na ruce a ramena a práce se tak stává velkým utrpením, jsou oba tyto křovinořezy vybaveny speciálními antivibračními systémy, které snižují vibrace na přípustnou denní normu 123 dB/1,4 ms2. Díky těmto antivibračním systémům se práce v terénu stává mnohem pohodlnější a snažší. Vibraci snižují i kvalitní pryžové, nebo plastové povlaky, které jsou umístěny na rukojetích a držadlech a elastické polštáře, které jsou umístěny na popruzích zhruba v oblasti ramen. Křovinořezy by měli splňovat denní limit nejvyšší přípustné hladiny hluku do 85dB. Oba tyto stroje řadíme mezi špičkové motorové křovinořezy.