Kypřiče (Kultivátory)

 • Tento stroj slouží ke kypření velkých ploch. Nastavitelnost madla je výšková s možností nastavení do stran. Stroj má 6 speciálních kypřících nožů. Kypřič Solo 508 vyniká silným...

  Technické parametry
  Výkon3,6 kW
  MotorHonda GX 160
  Zapalováníelektrické
  Šířka záběru56 /85 cm
  Výrobce: Solo
  půjčovné od
  468 Kč bez DPH
  Pronájembez DPHs DPH
  1 - 4 hodiny468 Kč566 Kč
  1 - 5 dní780 Kč944 Kč
  6 - 14 dní702 Kč849 Kč
  15 a více dní624 Kč755 Kč
  Záloha: 10 000 Kč

Profesionální kypřiče, kultivátory slouží pro kypření větších ploch. Mohou jej využít i vinaři, zahrádkáři, nebo chalupáři. Stroj je nejvíce využit v jarním období, pro úpravu zeminy. Teprve poté se vysazují rostliny. Využívá se hojně i po sklizních k přípravě pozemku na zimní období. Pokud použijeme elektrické, nebo malé benzinové kypřiče, nemají takový rozsah možností. Jedná se o jednoúčelové stroje. Mají velmi snadnou obsluhu a též se snadno ovládají. Tyto druhy kultivátorů využijí zejména zahrádkáři. Jejich nevýhodou je malý výkon motoru a malý pracovní záběr.

Kypřiče jsou vyrobeny z motoru, převodovky, kypřících nožů a také radličky. Kypřící nože jsou v úhlu 90 stupňů a jsou do písmene L. Tyto lze využít na lehčí, až středně těžkou zeminu. Kopinaté nože, které mají tvar spirály, opět jsou pod úhlem 90 stupňů, ale ohnuty mají dozadu jsou určeny pro těžké a kamenité půdy. Kopinaté nože mají příměs jílovité složky. Motory jsou vyrobeny dle typu kypřičů. Dělí se na elektrické, nebo benzínové – dvoudobé, nebo čtyřdobé, které mají odlišné výkonnostní třídy. Profesionální kultivátory jsou vybaveny čtyřtaktními silnými motory, se které mají tlakové mazání. Využívány jsou zejména pro práci v rovinném nebo svahovitém terénu. Ve svahovitém terénu dokáží pracovat se sklonem nad 7 stupňů.

Profesionální kultivátory jsou vyrobeny tak, aby práce v těžkých terénech nebyla nijak náročná a zároveň stroje moc nepoškodila. Většina strojů má velmi silné a výkonné motory, které jsou často vybaveny antivibračnímy systémy. Stroje často obsahují i pneumatické sepnutí a rozpojení spojky pohonu. Díky těmto vlastnostem jsou kypřiče lehce ovladatelné a práce s nimi nezpůsobuje žádnou fyzickou námahu. Jsou vybaveny a uzpůsobeny tak, aby splňovaly veškeré normy a požadavky. Tyto stroje mají široký výběr příslušenství a řadí se mezi špičky na našem trhu.