Postřikovače a rozmetadla

 • Profesionální zádový postřikovač Solo 475 s nosností postřikovací nádrže o 15 litrovém objemu, slouží pro postřikování a chemické ošetřování rostlin všech druhů. Je vhodný i jako dezifenkční a čístící prostředek....

  Technické parametry
  Objem nádrže15 l
  Typ čerpadlamembrána
  Tlak4 bar
  Délka postřikovací trubky50 cm
  Výrobce: Solo
  půjčovné od
  78 Kč bez DPH
  Pronájembez DPHs DPH
  1 - 4 hodiny78 Kč94 Kč
  1 - 5 dní130 Kč157 Kč
  6 - 14 dní117 Kč142 Kč
  15 a více dní104 Kč126 Kč
  Záloha: 1 000 Kč
 • Toto přenosné rozmetadlo Solo 421 je výhodné pro aplikaci granulovaných hnojiv a jiných chemických přípravků. Dá se použít i k rozsévání semen, nebo krmiv. Zásobník rozmetadla pojme až...

  Technické parametry
  Objem nádrže9 l
  Hmotnost2,5 kg
  Výrobce: Solo
  půjčovné od
  90 Kč bez DPH
  Pronájembez DPHs DPH
  1 - 4 hodiny90 Kč109 Kč
  1 - 5 dní150 Kč182 Kč
  6 - 14 dní135 Kč163 Kč
  15 a více dní120 Kč145 Kč
  Záloha: 1 000 Kč

Profesionální zádové postřikovače se nejčastěji využívají na větším pozemku, nebo v sadech, pro postřik stromových porostů. Jsou to perfektní pomocníci, při pomoci, proti nezvaným hostům – škůdcům. Lze je využít i jako deratizátory. Objem nádrže se pohybuje v rozmezí od 12 do 20 litrů. Díky boční páce lze tlak vytáhnout až do 6 barů. Stroje jsou vybaveny ohebnými a nerozbitnými trubkami. Pokud k nim přidáme manometr, docílíme dodržení požadovaného tlaku. Aby práce s nimi nebyla obtížná a nebolela záda, jsou postřikovače řešeny vypolstrovanými pruhy.

Postřikovače mají různé druhy trysek. Štěrbinovou, vířivou, nárazovou a univerzální. Štěrbinové trysky jsou nejpoužívanější. Výstupní otvor je řešen do tvaru štěrbiny a aplikovana kapalina tak vytváří ploché vějíře. Úhel rozptylu trysek je 65 až 120°. Vířívé trysky docílí jemňounké mlhy. Aplikační obraz tvoří dutý kužel. Uplatnění najde hlavně hubení hub, hubení hmyzu a také pro se s ní ošetřují různé keře a stromy. Pokud chceme hubit plevel a kapalná hnojiva, pak použijeme trysku nárazovou. Středovým kanálkem proudící kapalina naráží na přední plochu trysky. Jejím výřezem v těle trysky vystříkává ven. To umožňuje tříštění na velké kapky, které tvoří obrazce širokoúhlého vějíře. Poslední tryskou je tryska univerzální. Možnost nastavení od jemného rozprášení, po soustředěný paprsek.

Rozmetadlo granulátů Solo je výhodné pro aplikaci granulovaných hnojiv trávníku, chemických přípravků, semen, nebo krmiv. Dávkování posypového materiálu je zajištěno rovnoměrným otáčením posypového talíře, který je poháněný klikou. Využití najde hlavně na místech, kde nejde použít pojízdné rozmetadlo a zajistí vám rovnoměrné rozsypání granulovaného materiálu. Rozmetadlo je určené pro nošení vpředu. Umožňují to nastavitelné popruhy. Do zásobníku se vejde až 9 kg posypového materiálu. Stroj je vybaven velkým plnícím otvorem, který ulehčuje naplnění a rovněž je zde dobře pořešeno i víko se závitem, které zabraňuje vdechovat škodliviny.